leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Mekan Bilgisi

Manisa'nın Kula İlçesi'nde Osmanlı döneminden kalma Meryem Ana Kilisesi'nin restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı. SNR Restorasyon Şirketi tarafından yürütülen çalışmalardan sonra tarihi kilise, Kültür Merkezi olarak hizmet verecek.

Restaratör Sara Özçelik, 1831 tarihli kilisenin Osmanlı döneminde Kula'da yaşayan Rum cemaati tarafından kullanıldığını hatırlattı. Yaklaşık bir yıl önce başlayan restorasyon çalışmalarında sona yaklaştıklarını kaydeden Özçelik, "Restorasyon sırasında yapılan teknik çalışmalar sonucu mimari projede yeralmayan duvar resimlerine, tonozda kalem işlerine rastlanmıştır. Mimari projeye adaptasyon sağlanan kalem işi projesinin uygulanmasına başlandı" dedi.

Kula'nın AK Parti'li Belediye Başkanı Selim Aşkın da, evrensel bir değer olan kültürel miraslara herkesin sahip çıkması gerektiğini belirtti. Meryem Ana Kilisesi'nin restorasyon projesi ile geçen yıl Tarihi Kentler Birliği'nden ödül kazandıklarını hatırlatan Aşkın, "Restorasyon çalışmaları 800 metrekare alanda yapılıyor. Restorasyonun tamamlanmasının ardından kilise kültür merkezi olarak hizmet verecek" diye konuştu

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

MERYEM ANA KİLİSESİ MANİSA

Bu firmaya ait kayıtlar 19209. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...