Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 MARMARİS SEDİR (CEDRAE) ADASI KLEOPATRA PLAJI-Muğla-MARMARİS-camlikoye-nasil-gidilir-muglada-kleopatra-plaji-nerede-sedir-adasi-cedrae-island-beach-holiday-in-marmaris-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Mekan Bilgisi

  Sedir Adası (Cedrea), diğer bir ismiyle Kleopatra Plajı, Marmaris'in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutalaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bölge altın sarısı kumsalı ve denizi ile meşhur. Plaj aynı zamanda Kleopatra Plajı olarak adlandırılmakta. Cedrae antik kentine ait şehir duvarları, pla ve antik tiyatro kalıntıları da burada bulunmakta.

Bölgede, Kleopatra'nın da burada yüzdüğüne inanlına çok orjinal ve muheşem bir plaj mevcut. Efsaneye göre, Kleopatra ve Antonius burada yüzmüşler ve plajın altın kumları özel olarak Kuzey Afrika'dan buraya gemilerle getirtilmiş. Bu çeşit altın sarısı kum sadece Mısır'da bulunmakta.

Adanın batı ucunda yer alan kalıntılar Roma dönemine ait. Antik tiyatro alanı gayet korunmuş durumda. Ayrıca bir de Agora var. Bölgedeki epigraflardan burada Apollon onuruna atletizm festivallerinin düzenlendiği anlaşılmakta.

 

Cleopatra Island (Sedir Island-Cedrae) is located on the 18 km. north of Marmaris. Cleopatra Island is also known as Sedir Island or City Island. Cleopatra Island is famous with its golden sandy beach known as Cleopatra Beach and the ancient city of Cedrae. The remnants of the city walls can be seen. It is famous with its huge beach and ancient theatre ruins. There is an interesting beach on the small bay on the northwest of the island where it is believed that Cleopatra swimmed here.

According to the legend, Cleopatra and Antonius swimmed here and the sands have been brought by the ships from North Africa. It's been said that this type of the sand can only be seen in Egypt.

The ruins on the east part of the island stands for the era of Romans. Theatre area is in good condition. On the east part of the island there is an Agora. According to some epigraphs, athletics festivals have been organized in this area for the honor of Apollon.
 
 

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

MARMARİS SEDİR (CEDRAE) ADASI KLEOPATRA PLAJI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=22021): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 5470. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...