Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 KEŞİŞ MAĞARASI-Adana-KOZAN-kesis-magarasi-mevlana--mevlana-ibadetleri--mevlana-sam-yolcugu-kesis-magarasi-nerede-celaleddin-rumi-kimdir-adana-kesis-magarasi-sirri-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

Medeniyetler Şehri Kozan, her yönüyle bir tarih merkezi ve ilginç konuları yanı sıra tarihe de ışık tutuyor.
Keşiş Mağarasının hikayesi şu şekilde: Mevlana Konya’dan Suriye’nin Şam iline 7 yıl süren medrese eğitimi için yola çıkıyor. Bu esnada yolu rivayete göre Kozan’dan geçiyor. Sis diyarı Kozan’da Keşiş Mağarasında yaşayan 3 keşişle karşılaşır. Bu keşişlerin özelliği ise karşısındaki insanın düşüncelerini okuyabilme özelliğine sahip olduğu rivayet edilmekte konuyla ilgili yazı “Arifelerin Menkıbeleri” adlı eserin 2. cildinde de Mevlana’nın hayatını anlatan bölümün geçmekte olduğu kaydediliyor.
Mağarayı gören kişiler için büyüleyici bir ortam olmakla birlikte hazine avcılarının da uğrak yeri olmuş. Eğer çıkmadıysanız şayet 2 nolu sağlık ocağı arkasında giden yolla araç yakın bir mesafesine varıyor olup görmenizi tavsiye ederiz.
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

KEŞİŞ MAĞARASI

Bu firmaya ait kayıtlar 24125. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...