Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 KARABAŞ YAĞI-Izmir-KARŞIYAKA-karabas-karabas-yagi-karabas-yaginin-faydalari-karabas-yagi-ne-ise-yarar-bitkisel-yaglar-sinir-hastaliklari-balgam-sokucu-uyusukluk-giderici-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

Karabaş otu yağı, dip kısımları odunsu olan ve 40-45 cm boylarında olan çalımsı bir bitki türüdür. Kenarları alta doğru kıvrımlı, dar ve uzun yapraklı bir bitkidir. Bu bitkinin çiçekleri siyahımsı ve mor olan renge sahiptir ve çiçekleri dalların uç bölgesindedir. Bu bitki ezildiği zaman güzel olmayan ve ağır olan bir koku meydana getirir. Bu bitkiden esans elde edilmektedir. Karabaş otundan elde edilmekte olan karabaş otu yağı ciltte farklı olan bitkisel yağlarla birlikte karıştırılarak kullanılabilir. Bu bitki Türkiye'de alçak olan maki bölgelerinde yetişme göstermektedir. Karabaş otunun kokusu ağır olmasına rağmen kullanımı açısından sağlığa çok faydalıdır. Bölgesel olan ağrıların giderilmesini sağlar. Bu ağrıların arasında bel ağrıları, bacak ağrıları en başta gelmektedir. Damar sertliği olan kişilerin kullanmasında oldukça faydalıdır. Antiseptik bir ağrı kesici etkisi vardır, egzema rahatsızlığı olan kişilerin kullanmasında fayda sağlar, balgam söktürücü özelliği vardır, sera hastalığı ve bir çok beyin hastalığında bu otun yağı kullanılır.

Kanser rahatsızlıklarının engellenmesinde ilk baş sırayı almaktadır, kanserli hücrelerin yayılmasını engelleyici etkiye sahiptir. Kişilerde idrar söktürücü etki sağlar ve ödem atıcıdır, oluşan şişliklerin giderilmesinde kullanılır. Sinir sıkışmalarında ve oluşmakta olan stres rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılır. Özellikle yaşlı kişilerde oluşmakta olan yüksek tansiyonun giderilmesinde birebirdir. Karabaş otu yağının kullanımı iç organlarda oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde etkisi vardır. Sara ve astım hastalıklarının tedavisinde bitkisel ilaç olarak kullanılır ve bu rahatsızlıklarda sakinleştirici bir etki sağlar. Bu bitki yağının haricen kullanımında enfeksiyonları yok edici bir etki sağlar.

Baş ağrılarının giderilmesini, sinirsel bozuklukların yok edilmesini ve uykusuzluk probleminin yok edilmesini sağlar. Bu yağ vücutta oluşan kireçlenmelerde, mafsal ağrıları ve romatizma ağrılarında kullanılır. Karabaş otunun yağı ağrıları dindirir ve yaraların tedavisinde kullanılır. Kişilerde oluşan uyuz yarasında el ve ayak enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bu yağ kalp kapakçıklarının düzgün çalışmasına yardımcı olur. Sigara içen kişilerin kullanmasında balgam söktürücüdür.

Boğaz bölgelerinde oluşum gösteren soğuk algınlığı enfeksiyonuna, grip enfeksiyonuna ve nezlenin giderilmesinde oldukça faydalıdır. Diyabet hastalarının kullanmasında şekeri düşürmede etkilidir. Ağızda oluşmakta olan mikropları giderir ve diş etinde oluşan yaraları giderir.

Karabaş otu yağı haricen kullanımı cilde sürülerek masaj yoluyla uygulanır ve ağrıları dindirici etki yaratır. Dahilen kullanımı ise bu yağdan bir çay bardağına bir kaç damla damlatılarak kullanılır. Bu yağın kullanımı ile kişilerde oluşmakta olan romatizma ağrıları yok edilir, bu ağrıların oluşmasının önüne geçilir ve başka bir etkisi olarak ise sigara kullanan kişileri sigarayı bırakması için kullanılmakta olan bitkisel yağlardan en çok kullanılanı olmaktadır. Karabaş otu yağını sigara için bir kişi kullanırsa eğer bu yağla gargara hazırlayarak ne zaman canı sigara isterse ağzını bu gargarayla çalkalar ve sürekli olarak kullanımında sigara bırakılacaktır.

 

  

  

  

  

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

KARABAŞ YAĞI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23237): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 759. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...