Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 ITÜ DOĞA TARİHİ VE BİLİM MÜZESİ-Istanbul-ŞİŞLİ-museum-science-visit-alet-belge-yerkure-canli-evrim-tarih-dinamik-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

ITÜ yeni bir Bilim-Toplum projesi ile Doğanın gözleme dayalı bilimsel düşünebilme özelliklerini içeren unsurları ile teknoloji içerikli görselleri bir araya getirerek toplumun hizmetine sunuyor. Mustafa İnan Kütüphanesi’nin yeni binasına taşınması sonrası boşalan 3500 m2 lik mekân “Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi” olacak. Bunun için hazırlanan projeler kısa bir zaman sonra yaşama geçirilecek. Burada dinamik doğanın tüm unsurları her yaş grubundaki insana bilimsel bilginin popülerize edilmiş biçimiyle aktarılacak.

Bilim Tarihi Bölümünde ise İTÜ de laboratuarlarda kullanılmış tarihi belge niteliğindeki teknik aletlerin örneklerinin sergilendiği mekânlar bulunacak. Müze geçici sergi ve etkinliklerle yerkürenin dinamiğini ve canlıların evrimini tarihsel çerçevede sunacak ve günümüz süreçlerin, evrensel boyuttan kentsel ölçeğe kadar nasıl etkileştiğini bilimsel kanıtlarıyla ziyaretçisine aktaracaktır. Ayrıca,  Müze’nin daha da iyi gelişebilmesi ve çalışmaları yönlendirebilmesi için bir araştırma birimi Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi kapsamı içinde yapılanacak.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

ITÜ DOĞA TARİHİ VE BİLİM MÜZESİ

Bu firmaya ait kayıtlar 8012. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...