Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 İPRAGAZ PETRO-KİMYA FUARI-Fair Arena Standı-Istanbul-ŞİŞLİ-mekan-tur-petro-kimya-tur--Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

İpragaz 1961 yılında, Eureka Metal A.Ş. adıyla kurulmuştur. 1961 yılında Türkiye'de ilk LPG dolumunu yapmıştır. 1962 yılında İzmit Yarımca'da, Türkiye'nin ilk resmi Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini ve dolum istasyonlarını faaliyete geçirmiştir. Şirket, 1966 yılında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşerek İpragaz A.Ş. adını almıştır. 1992 yılında özelleştirilen İpragaz, Fransız Primagaz bünyesine katılmıştır. 1999 yılında Primagaz'ın da dünyanın en büyük LPG dağıtım firması Hollandalı SHV Gas tarafından satın alınması ile İpragaz, SHV ailesinin bir parçası haline gelmiştir.
SHV Gas dünya çapındaki en büyük LPG distribütörüdür. 27 ülkede faaliyet gösteren SHV Gas, 13.500 çalışanı ve 5 milyar €'yu aşan cirosu ile milyonlarca tüketiciye LPG ulaştırmaktadır. 100 yılı aşkın bir süredir son tüketicilere ve işyerlerine enerji sağlayan SHV ailesinin bir üyesidir. SHV aynı zamanda, yan kuruluşu The Clean Energy Company ile, yenilenebilir enerji teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir.

İpragaz 50 yıllık tecrübesiyle ve gerçekleştirdiği ilklerle, Türkiye'deki Likit Petrol Gaz (LPG) sektörünün lideridir. Türkiye'nin en büyük 25 firması arasında yer alan İpragaz, gerek şirket hacmi, gerek Türkiye'nin her tarafında sağlamış olduğu istihdam imkanları ile Türk Ekonomisi'ne 1961'den bugüne önemli katkılarda bulunmaktadır. İpragaz, aynı zamanda Türkiye'de faaliyet gösteren özel şirketler arasında 1994'ten günümüze, "En çok vergi ödeyen ilk 50 firma" arasında yer almaktadır.
Halen Türkiye genelinde 11 Tüplü Satış Müdürlüğü, 8 Tüplü Saha Ofisi, 9 Dökme ve Otogaz Satış Müdürlüğü, 2 Dökme ve Otogaz Satış Ofisi, 2 Dökme ve Otogaz Satış Bürosu, 16 LPG Dolum Tesisi, 3 Stoklama Terminali ve 15 adet depoya sahip olan İpragaz bu işyerlerinde görev yapan yaklaşık 670 personeli ve Türkiye'de 2000'i aşkın bayisi ile hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz, 1996 yılında Türkiye'de "ilk resmi otogaz istasyonu'nu" açarak bu tarihten itibaren de özel ve ticari otomobillerde kullanılan "Otogaz" segmentinde faaliyet göstermeye başlamıştır. 2007 yılı itibari ile ülke genelinde yaklaşık 400 otogaz istasyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz 2004 yılı sonu itibariyle de LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) çalışmalarını başlatarak Türkiye geneli sanayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.
İpragaz hizmet kalitesine verdiği önemin yanı sıra İpragaz markası taşıyan ev ve sanayi kullanımına yönelik üretilen ürünlerine de büyük özen göstermektedir. İpragaz markalı bu ürünler, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmekte olup, LPG depolaması için tüketicilerimizin hizmetine sunulan ürünler ise sigortalı olarak tüketicilerimize verilmektedir.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

İPRAGAZ PETRO-KİMYA FUARI-Fair Arena Standı

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=14687): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 3388. kez ziyaret edilmektedir.