leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Hakkımızda

Sene 1953... Denizli'de küçük bir atölye... Zorlu Grubu’nun yarım yüzyılı aşan serüveninin başlangıç noktası. Denizli’nin Babadağ ilçesinde, evde kullanılan dokuma tezgahından yükselen tıkırtılar, yıllar sonra tüm dünyada duyuldu ve dünyanın önde gelen tekstil markaları bu ilk tıkırtılardan doğdu.Emek verilen, umut bağlanılan... Mehmet Bey'in her şeyi...Hevesli, girişimci, kararlı iki genç... Zeki Zorlu ve Ahmet Zorlu...Hedefleri o gün de aynı; işlerinde en iyi olmak...
Yılmadan, durmadan...

Trabzon’da kurdukları tekstil mağazasıyla Zorlu Grubu’nun serüveninde ilk adımı attılar. Sonra elektronik, beyaz eşya, finans, enerji sektörlerinde devam eden bu serüven Türkiye’yi dünyada temsil eden dev bir gruba ve aileye dönüştü.
Zorlu Grubu’nun 50 yılı aşan bu serüvenin de doğal olarak, kimi zaman tatlı kimi zaman sıkıntılı anlar da yaşandı. 30 bin kişilik Zorlu Ailesi, 05 Temmuz 2005’te, gece yarısı bu sıkıntılı anlardan en büyüğünü yaşadı ve kurucusu Hacı Mehmet Zorlu’yu kaybetti.

1919 yılında Denizli’nin Babadağ ilçesinde doğan ve vefatına kadar Babadağ’da yaşayıp son yıllarına kadar da çalışmayı sürdüren Hacı Mehmet Zorlu’nun ilke ve prensipleri, bugünün dev Zorlu Grubu’nun da ilke ve prensipleri oldu.

Adına kurulan vakıf aracılığıyla Hacı Mehmet Zorlu, Türkiye için çalışmaya devam ediyor. Okulumuzun bakım,onarım,ek bina,lojman,yemekhane,konferans salonu’nun yenilenmesi gibi bir çok ihtiyacını AHMET NAZİF VE ZEKİ ZORLU KARDEŞLER karşılamıştır.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

H. MEHMET ZORLU ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

Bu firmaya ait kayıtlar 9557. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...