Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 HAMAM OTU -Izmir-KARŞIYAKA-hamam-hamam-otu-hamam-otunun-faydalari-hamam-otu-ne-ise-yarar-hamam-otu-nedir-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

Gerçek ismi zırnık tozu olan hamam otu Osmanlı döneminde ki bayanlar tarafından hamamda kullandığı için adı hamam otu olarak kalmıştır. Hamam otu istenmeyen tüylerin dökülmesini sağlayan bir karışımdır. Hamam otunu tüylerden rahatsız olunan bölgeye sürerek bekletip o bölgeyi duruladıktan sonra o bölgede tüy kalmadığı görülür. Bu işlemi yaparken tüyleri kırmaz.

* Zırnık otu istenmeyen tüylere çözüm olur.
* Zırnık iç yağı ile merhem yapılırsa yara ve egzamaya iyi gelir.

Zırnık otu zehirli olduğundan dikkatli kullanılması gereken bir bitkidir. İstenmeyen tüyler için kullanacaksanız mutlaka elinizde eldiven olmalı ve 5 dakikadan fazla bekletmemelisiniz. Hafif kızarıklık olsa da geçecektir. Eğer sahte zırnık aldıysanız, kızarma çok olacak ve tehlikelidir. Lütfen güvenli baharatçılardan zırnık satın alınız.

Zırnık olarak da bilinen sarı renkli, arsenik sülfür minerali barındıran bir maddedir. Sanayide deriden kılları ayırmak için kıl dökücü olarak kullanılır. Hamam otu, vücuttaki istenmeyen kılları almak için kullanılan, çamur kıvamına getirilip sürülen bitki tozudur. Dikkatli kullanılmazsa sağlığa zarar verebilir. Hamam otunu güvenilir bir adresten satın almanız ve üzerinde belirtilen kullanma talimatına harfiyen uymanız gerekmektedir.

Epilasyon gibi acı vermediği için oldukça tercih edilir. Hamam otu tüy köklerini yaktığı için tüylerin 20 gün ile 30 gün arasında çıkmasını sağlar. Ve yine tüy köklerini yaktığından dolayı tüylerin zamanla daha da seyrek çıktığı görülür.

Karışım yüze ve göze kesinlikle temas ettirilmemelidir. Bu yüzde ve gözde tahrişe ya da ağır yaralanmalara sebep olabilir.

 

.

.

.

.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

HAMAM OTU

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23354): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 4588. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...