leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Hakkımızda

1953 yılında kurulan Ankara İmar Ltd. Şti. ile Türkiye İnşaat Malzemeleri Ltd. Şti.(TİMLO) 1987 yılında birleşmiş ve Türkiye Emlak Bankası A.Ş.bağlı Ortaklığı İnşaat ve İmar A.Ş. adını almıştır.26.12.1990 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Emlak Bankası A.Ş. bağlı Ortaklığı İnşaat ve İmar A.Ş.ile iştiraki Emlak Yapı A.Ş’ nin kapatılarak birleştirilmesi suretiyle Emlak Konut A.Ş . oluşturulmuştur.Emlak Konut A.Ş. 29.07.2002 tarihinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’ye  dönüşmüştür.Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. adını almıştır.

Emlak Konut GYO A.Ş. kuruluşundan bugüne kadar,Türkiye’nin bir çok yerinde konut ve ticari ünitelerden oluşan projeler (İstanbul’da Ataköy ve Sarıkonaklar,Ankara’da Or-an ve Elvankent projeleri  ve diğerleri )üretmiş,bununla birlikte birçok büyük projede mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri vermiştir.

Emlak Konut GYO A.Ş. 04.08.1999 tarih ve 99/T-29 sayılı Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı ve 29.12.1999 tarih ve 23921 S.Resmi Gazete’de yayınlanan Konut Edindirme Yardım Hesapları’nın (KEY) tasfiyesine dair 588 S. KHK’nin 1.Maddesi’nin uygulanmasını teminen,Türkiye Emlak Bankası A.Ş.ile Emlak GYO A.Ş. arasında düzenlenen protokol ile mülkiyeti Türkiye Emlak Bankası A.Ş.’ye ait gayrimenkullerin aynı sermaye olarak devredilmesiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) dönüşme sürecine girmiştir.

4603 S.Yasa’nın Yürürlüğe girmesi ve ana teşebbüs Türkiye Emlak Bankası A.Ş’nin yeniden Genel yapılandırılması çerçevesinde Emlak Konut GYO A.Ş’nin Ana Sözleşmesi 19.03.2001 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda tadil olunarak Özel Hukuk Hükümleri ‘ne tabi kılınmıştır.Emlak Konut GYO A.Ş’nin kuruluş sermayesi 1990 yılında 370 milyardı. Emlak Konut, bugün itibariyle  Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’dır.

İştiraki bulunduğu TOKİ’nin önümüzdeki dönem için 500 bin konut hedefi doğrultusunda proje çalışmalarına hız veren Emlak Konut da 50 bin konuta ulaşmayı planlamaktadır.Geliştirdiği ve geliştireceği konut projelerinin belirli bir mimari konsepte ve yaşam standardına sahip olması,sınıfının kalite standartlarını bir adım öteye taşıyabilmesi ve finansal olarak ulaşılabilir olması Emlak Konut’un temel kriterleri arasında yer almaktadır.


Gayrimenkul sektöründeki değişiklikleri ve talebi yakından takip ederek ,modern ve çağdaş projeler üretmeye devam eden Emlak Konut bugün itibariyle yaklaşık 35.000 konuttan oluşan projelerini hayata geçirmiş bulunmaktadır.İstanbul’da My Town Ispartakule,My Towerland ,Ispartakule, Avrupa Konutları TEM, İdealistkent, Körfezkent 1 ve Körfezkent 2, Novus Residence, Misstanbul, Spradon Quartz, Tulip Turkuaz , Bizim Evler 2 ve  Bizim Evler 3, Varyap Meridian, İzmit’de Körfezkent, Silivri’de Selimpaşa Emlak Konutları ,İzmir’de Soyak Mavişehir, Emlak Konut Pelikan Sitesi ,Emlak Konut Mavişehir Evleri, Tekirdağ’da Dreamcity Çerkezköy ve Lüleburgaz’da Burgazkent, Tekirdağ’da Ergene Vadisi, Çerkezköy’de Yıldızkent, İstanbul’da Uphill Court Ataşehir, Ağaoğlu My World, Kentplus
 

Mimarsinan, Ataşehir Residence ,Kentplus Ataşehir Emlak Konut’un projeleri arasında yer almaktadır.

Sektöründe öncü ve ilklere imza atan bir kuruluş olarak Emlak Konut GYO A.Ş.,Türkiye’de inşaat sektöründe ilk defa tünel kalıp sistemini ve prefabrik prekast sistemini geliştirip uygulayan ,ilk hazır beton imalatı ve satışını yapan firmadır.
 

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

EMLAK KONUT - 2011 AVRASYA EMLAK FUAR STANDI

Bu firmaya ait kayıtlar 4051. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...