leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Hakkımızda

1974’te Gaziantep Asri Mezarlık Mevkii üzerinde, Kerem Ceyran öncülüğü ile kurulan Ceyran Mermer, 1977’ye kadar mermer, bazalt, keymik, karataş, avare ve toprak taşları üzerinde oyma, kabartma, hat sanatı, el yazısı ve motif işlemeleri ile birçok şadırvan, çeşme ve Camii mihrapları üzerindeki çalışmalara imza atmıştır. 1977 yılında Kerem Ceyran’ın vefatı üzerine yanında yetişmiş olan oğlu Muzaffer Ceyran bu sanatı sürdürmeye devam etmiştir.

Muzaffer Ceyran 1977’den 1980 yılına kadar bu baba sanatını modern çağa uygun bir hale getirerek geliştirmek için uğraş vermiştir. Bu doğrultuda mesken ve mekanın büyütülmesine karar vererek 1980 yılında Gaziantep’in sanayi bölgelerinden sayılan Zafer Caddesi üzerindeki müessesesinde marinalarını da yenileyerek ilk atılımına başlamıştır. Burada dekorasyon ve inşaat işlerine de başlamıştır. Ceyran Mermer rekabetçi bir pazarın içinde yeniliklere önem vererek tüm yönetim ve elemanları ile uyum içinde büyümeyi kendisine amaç edinmiştir.

Çok yönlü ve geniş kapsamlı çalışmaların doğurduğu mekan sıkıntısı daha da büyümeyi getirmiştir. Ceyran Mermer 1996 yılında Gaziantep’in sanayi bölgelerinden olan Nizip Caddesinde, bugünkü 1000m2 alana sahip müessesesini hizmete sokmuştur. Muzaffer Ceyran ve oğulları Burhan ve Yakup Ceyran bugün bu müessesede geniş bir eleman kadrosu ile birlikte faaliyetlerini daha da artırmış olarak este blok kesme, otomatik silim, granit ve mermer işlerinde Güneydoğu ve Akdeniz bölgesinin tercih edilen kuruluşu haline gelmiştir.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

CEYRAN MERMER

Bu firmaya ait kayıtlar 12537. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...