leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Mekan Bilgisi

Binanın restorasyonu yapılırken tarihi dokusu korunarak iç dekorasyonda çağdaş bir müzik ve sanat mekânının sahip olması gereken çok fonksiyonlu,esnek bir yapı ortaya çıkarıldı. Altı katlı binanın sergi mekânı girişi İstiklal Caddesi’nde yer alıyor; ana giriş de Orhan Adli Apaydın Sokak’tan. İstiklal Caddesi ile birleşen giriş katının cephesindeki yekpare cam, içerdeki etkinliklerin dışarıdan rahatça izlenmesini sağlıyor. Sergi alanı olarak tasarlanan giriş katı, başka birçok etkinliğin de düzenlenmesine uygun, esnek bir yapı sergiliyor. Ziyaretçiler binaya devasa cam bir kapıdan giriyorlar.
 Binada, sanki binayla aynı zamanda yapılmışçasına uyumlu duran sanat eserleri göze çarpıyor. 2008 yılında Leo Villareal tarafından tasarlanan “İsimsiz” en çok dikkat çekenlerden biri. V şeklindeki kolonları aydınlatan LED tüpler binaya sıra dışı bir görünüm kazandırıyor.
 Binanın duvarları akustik hesaplamalar göz önünde bulundurularak kaplanmış, bazı duvarların kaplamasında alçıpan kullanılmış. Yerde kullanılan tahta parkeler ve beton malzeme de kusursuz bir akustik sağlıyor.
 Borusan Müzik Evi sanatseverlere son derece kapsamlı hizmetler sunmak üzere planlanmış mükemmel bir “ev”.
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

BORUSAN MÜZİK EVİ

Bu firmaya ait kayıtlar 7453. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...