Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 BLUE VALLEY CAVE HOTEL-Nevşehir--kapadokya-urgup-cavehotel-kaya-otel-balontour-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Otel Bilgileri

Vadilerde perilerle dans etmek ister misiniz?
                    
Rüzgarların serüvenleri ile oluşan bu güzel atlar ülkesi, Kapadokya'nın küçük bir vadisine yerleşmiş ; çevresi üzüm bağları,cennet elmaları,kayısılar,bahar kokusu yayan iğde ağaçları ve rüzgarlarla şarkı söyleyen ceviz ağaçlarıyla çevrilmiş,çok eski bir yaşam dünyası.

Burada yaşam sessizce akıyor,rüzgarlar susuyor,sevdalar gizlice yaşanıyor. Hikayeler, bu güzel taş yapıların kayaların ardına gizlenmiş uyuyorlar, sanki hiç uyandırılmak istememişcesine,,, Doğanın bu estetik yapısı ve tarih, burada muhteşem bir bütünlük ve gizem içinde birleşmiş.

Aravan, Kapadokya’nın dokunulmamış,bakir kalan yerleşim yerlerinden biri. Bugünkü adı ise Ayvalı.

Biliyormusunuz? Milyonlarca yıl önce patlayan Erciyes yanardağı  felaketinin, böyle görülmemiş bir estetiğe dönüşeceği, kimin aklına gelebilirdi ki !
Kapadokya bölgesinin doğal malzemesi olan volkanik oluşum, bu mükemmel taş ile sanatsal bir mimari şölene dönüşmüş. Fonksiyonel ve estetik taşlarla yapılan yapılar, kışın sıcacık, yazın ise serin bir yaşam alanı yaratmış.
Ve bu yapılarda yaşamak ise bir ayrıcalık oluşturmuş. Aslında mavi vadiyi anlatmak çok zor, ancak içinde yaşanılırsa anlaşılabilir.
                   
Aravan’da ,,, MAVİ VADİ DE yaşamak ayrıcalıktır.

İşte bu nedenlerle, buradaki tarihi dokuyu rüzgarların serüvenini, sakin akan suyu, iğde ağaçlarının kokusunu, cennet elmalarını, bağlardaki üzümlerini ve gece olunca gökyüzündeki dolunayı, yıldızları, kadehlerinize döküp içmek isterseniz  ve bu efsane vadilerde, kayalardan gelen  rüzgarlarla esen şarkıları ve sevda şiirlerini, hikayeleri dinlemek isterseniz,,,
Şayet, hayatı bu tarihi dokuların içinde yeni bir yaşam biçimi ile yaşamak isterseniz,,,
Belki de güneş doğarken vadilerdeki perilerle dans etmek istersiniz,,,    

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

BLUE VALLEY CAVE HOTEL

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=20256): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 13074. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...